Darmowa dostawa od 99,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Technologie marki AKU

aku logo

 

 

aku global custom fitGLOBAL CUSTOM FIT:

Długoletnie doświadczenie produkcyjne firmy AKU zaowocowało powstaniem systemu  Global Custom Fit, który zapewnia  maksymalne dopasowanie się obuwia do stopy indywidualnego użytkownika dzięki zastosowaniu rozwiązań technicznych i materiałów sprzyjających wygodzie.

 

 

 

ODDYCHALNOŚĆ:

Jedną z podstawowych cech wierzchu buta jest oddychalność, która zapewnia stopie ciepło i komfort wewnątrz buta górskiego.


aku air 8000AIR8000® stanowi pierwszy z dwóch systemów stosowanych przez AKU w celu zapewnienia obuwiu wysokiego poziomu oddychalności. System ten opiera się na specjalnie skonstruowanej tkaninie, której poziom oddychalności zwiększa się przez okres 24 h, przewyższając konwencjonalne materiały.


aku air infinityW przypadku zastosowania wierzchu AIR INFINITY, ewidentnie widać technologiczną dominację osiągniętą dzięki badaniom AKU nad oddychalnością . Wierzch buta został wykonany z wykorzystaniem systemu warstwowego, składającego się z:  podstawowej warstwy mikromateriału, który sam z siebie jest o 30% lżejszy i bardziej oddychający od skóry, a dodatkowo jest perforowany, aby jeszcze bardziej zmniejszyć jego wagę i zwiększyć oddychalność, nieprującego się materiału o trójwymiarowej strukturze, którego wyjątkowe właściwości zwiększają lekkość i oddychalność. Te dwie warstwy zostały połączone punktowo, co gwarantuje niską wagę i oddychalność, dzięki dużym obszarom pozostawionym do swobodnej wentylacji

 

 AMORTYZACJA:

aku IMSAKU od lat stosuje w wielu ze swoich modeli konstrukcję podeszwy nazywaną IMSInternal Midsole System (System Wewnętrznej Śródpodeszwy).

Zadaniem tej konstrukcji jest takie ułożenie stopy, aby miała ona kontakt jedynie z anatomicznie formowaną wkładką zewnętrzną, a nie z twardą warstwą podeszwy właściwej buta. W systemie IMS wkładka odpowiednio wspiera stopę , a tym samym zapobiega jej przesuwaniu się na boki i do przodu w trakcie chodzenia. Równocześnie wkładka  pełni funkcję amortyzacyjną

 

 WYGODA:

aku SMFFirma AKU zdecydowała się na wprowadzenie w niektórych modelach tworzywa SLOW MEMORY FOAM (pianki z pamięcią kształtu), które zwiększa  zdolność cholewki buta do dopasowania się do kształtu stopy. Ten ultralekki i oddychający materiał, który posiada dynamiczną pamięć kształtu (co oznacza, że powoli powraca do kształtu pierwotnego po odkształceniu), stosowany jest w  trzech kluczowych dla komfortu punktach obuwia: w wyjmowanej, anatomicznej wkładce, w języku i w górnej części cholewki obejmującej zaobrębienie i obszar kostki. Zastosowanie tej inteligentnej pianki zwiększyło ogólny  poziom wygody obuwia poprzez poprawę zdolności adaptacyjnych i długotrwałego utrzymania kształtu.

 

OCHRONA:

aku EXOEXOSKELETON stanowi nowe rozwiązanie wprowadzone przez AKU w licznych modelach z kategorii najbardziej technicznego obuwia .

Ta nowatorska konstrukcja gwarantuje ochronę i zachowanie stabilności jedynie w tych obszarach, gdzie jest to konieczne, bez zwiększenia wagi obuwia i obniżenia jego oddychalności. Ten zewnętrzny szkielet jest wykonany z poliuretanu i jest wprowadzany techniką bezpośredniego wstrzykiwania (D.I.P. Direct Injected TPU) lub poprzez specjalną, opatentowaną  technologię rozpryskiwania gumy (R.P.U. Sprayed Rubber PU). Wszystkie modele obuwia AKU wyposażo Priority=false UnhideWhenUsed= ne w Exoskeleton łatwo rozpoznać po wyjątkowym, mocno wyróżniającym się wyglądzie.

 

ANATOMICZNOŚĆ:

aku INJAKU stosuje specjalne ruchome kopyta szewskie w trakcie produkcji obuwia przez cały okres trwania procesu formowania wtryskowego – poprzez sznurowanie, schładzanie i zabiegi wykończeniowe. Żaden inny producent obuwia nie utrzymuje kopyta szewskiego wewnątrz buta przez cały okres trwania tego procesu, a zwłaszcza przez jego dwie ostatnie fazy, które są najbardziej kluczowe dla uzyskania zamierzonych efektów. Podczas fazy schładzania po formowaniu wtryskowym, poliuretanowa podeszwa przybiera swój ostateczny kształt. Na tym etapie poliuretan ma skłonność do kurczenia się, jeśli kopyto szewskie zostanie usunięte, przez co cały but traci swój zamierzony kształt.

 

STABILNOŚĆ:

aku DSDYNAMIC STABILIZER (Dynamiczny Stabilizator) stanowi system dynamiczny, który  zapewnia wsparcie wzdłużne i kontrolę poprzeczną obuwia. Trzy niezależne segmenty boczne zapewniają wsparcie strefowe o właściwościach samoadaptacyjnych podczas poruszania się w nierównym terenie, podczas gdy podłużny szkielet centralny gwarantuje kontrolę przy skręceniach poprzecznych oraz wsparcie podbicia stopy przy równoczesnym  zachowaniu swobody ruchu przedniej części stopy.

  • Shock Eraser - wstawka amortyzująca;
  • Boczne wsparcie stopy;
  • Zwiększona odporność na skręcenia poprzeczne
  • Swoboda ruchu przedniej części stopy;
pixelpixel